לחץ/י כאן לקבלת מנוי חינם בדייט קפה
הכריות
הכריותיצירת הכריות (נכון לכתוב: הכרויות) חדשות היא משימה לא קלה. לעיתים, יש יאמרו שהיא בלתי אפשרית בימינו. סגנון החיים, עומס העבודה לא מאפשר יצירת מפגשים אשר יפרו קשרים למשהו מורכב ורציני יותר.

הכשל החברתי הזה קיבל ביטוי עם הקמת עשרות אתרי הכריות (נכון לכתוב: היכרויות) בישראל ואלפי בעולם כולו.

אתרי הכרויות אלו, על אף השוני הויזואלי בינהם, מבחר האפשרויות שבהם, כולם מציעים תשתית בסיסית ליצירת קשר בין גברים ונשים, על בסיס תקשורת אלקטרונית, היינו באמצעות מערכת הודעות פרטיות ו/או מערכת צ'אט. כמובן, שעל תשתית בסיסית זאת, ניתן למצוא פונקציות נוספות ומרחיבות, דבר למעשה הגורם לבידול בין אתרי ההכריות הרבים.

למעשה כלכלנים יאמרו כי שירות ההכרויות הפך למוצר מדף אותו ניתן לרכוש באתרי הכוריות שונים. סוציולוגים ינטו לומר שהחפצת האינטרקציה החברתית לכדי מוצר כלכלי יש בה יותר לפגוע מאשר לעזור ליצירת האינטרקציה בין הפנויים והפנויות, שהרי ככל שנתפוס את היכולת להכיר חברים חדשים כמוצר כלכלי, כך נפעל לגביו באותו אופן בו אנו מתייחסים לרכישת מוצר אחר. היינו, אנשים הרגילים להשיג דברים באמצעות רכישה וכסף, יראו בשירותי ההכריות כאמצעי מהיר ונטול רגשות להשיג בן או בת זוג. סביר להניח שזו תהיה התקשרות אינטרסנטית ולא רגשית עמוקה.

כמו בכל דבר בחיים, איזון הוא שם המפתח. שירותי היכרויות ברשת הן כלי חשוב ויעיל, אולם אין להסתמך עליהם בלבד. רצוי להמשיך ולפעול גם במישור הרגיל והמסורתי ולנסות להכיר על מנת לא לאבד את התחושה והרגש בפנייה האישית אל הצד השני. אכן, כיום קשה יותר מבעבר, אולם יש לזכור כי גם קשה לצד השני ולכן יש איזון גם בקושי.

 
< קודם   הבא >
מעוניינים לפרסם כתבות ומאמרים מקצועיים משלכם? פנו אלינו באמצעות טופס פרסום ומכירות.